44-CBSA-1.0X1.0X0.4
DigiKey Part Number
1798-1026-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44-CBSA-1.0X1.0X0.4
Description
RF SHIELD 1" X 1" THROUGH HOLE
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 1.000" (25.40mm) X 1.000" (25.40mm) Non-Vented Through Hole
Category
Height - Overall
0.400" (10.16mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
1.000" (25.40mm)
Packaging
Bulk
Width - Overall
1.000" (25.40mm)