30KPA102A-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
165.6V Clamp 183A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA102A-HR
DigiKey Part Number
30KPA102A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA102A-HR
Description
TVS DIODE 102VWM 165.6VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
183A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
102V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
113.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
165.6V