GTCC23-201M-R01-2
DigiKey Part Number
GTCC23-201M-R01-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
GTCC23-201M-R01-2CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTCC23-201M-R01-2
Description
GDT 200V 1KA 2 POLE SMD
Detailed Description
Gas Discharge Tube 200 V 1000A (1kA) ±20% 2 Pole Surface Mount
Category
Tolerance
±20%
Voltage - DC Spark Over (Nom)
200 V
Base Product Number
Impulse Discharge Current (8/20µs)
1000A (1kA)