GTCC23-750M-R01-2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GTCC23-750M-R01-2 |
Description | GDT 75V 1KA 2 POLE SURFACE MOUNT |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Gas Discharge Tube 75 V 1000A (1kA) ±20% 2 Pole Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Tolerance ±20% |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Number of Poles 2 |
Series | Fail Short No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Voltage - DC Spark Over (Nom) 75 V | Base Product Number |
Impulse Discharge Current (8/20µs) 1000A (1kA) |