SMAJ20CA
DigiKey Part Number
SMAJ20CALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ20CALFCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ20CALFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 12.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ20CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.3A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V