SMDJ78CA
DigiKey Part Number
SMDJ78CATR-ND - Tape & Reel (TR)
SMDJ78CACT-ND - Cut Tape (CT)
SMDJ78CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ78CA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 23.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMDJ78CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V