SMF4L20A
DigiKey Part Number
F7480TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7480CT-ND - Cut Tape (CT)
F7480DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L20A
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 12.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.3A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V