SMF4L33CA
DigiKey Part Number
18-SMF4L33CATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMF4L33CACT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMF4L33CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L33CA
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SOD123F
Detailed Description
53.3V Clamp 7.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V