SZ1SMB15AT3G
DigiKey Part Number
F11543TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11543CT-ND - Cut Tape (CT)
F11543DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB15AT3G
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB
Detailed Description
24.4V Clamp 24A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
1020pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24A