SZ1SMB58AT3G
DigiKey Part Number
F11572TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11572CT-ND - Cut Tape (CT)
F11572DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB58AT3G
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
Detailed Description
93.6V Clamp 6.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
310pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.4A