SZSMF4L60CAT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF4L60CAT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF4L60CAT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF4L60CAT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF4L60CAT3G
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SOD123F
Detailed Description
96.8V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Voltage - Breakdown (Min)
66.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.8V