TPSMF4L17A
DigiKey Part Number
F7540TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7540CT-ND - Cut Tape (CT)
F7540DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMF4L17A
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SOD123F
Detailed Description
27.6V Clamp 14.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V