V18AUMLA2220H
DigiKey Part Number
F3807TR-ND - Tape & Reel (TR)
F3807CT-ND - Cut Tape (CT)
F3807DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V18AUMLA2220H
Description
VARISTOR 27.5V 2220
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.5 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2220 (5750 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
32 V
Energy
25J
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Maximum AC Volts
14 V
Qualification
AEC-Q200
Maximum DC Volts
18 V
Varistor Voltage (Min)
23 V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
27.5 V