V18MLA0805LNH
DigiKey Part Number
F2184TR-ND - Tape & Reel (TR)
F2184CT-ND - Cut Tape (CT)
F2184DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V18MLA0805LNH
Description
VARISTOR 25V 40A 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 V 40 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0805 (2012 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
28 V
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Current - Surge
40 A
Series
Energy
0.1J
Active
Capacitance @ Frequency
290 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Varistor Voltage (Min)
22 V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
25 V