V26MLA0603NT
DigiKey Part Number
18-V26MLA0603NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-V26MLA0603NTCT-ND - Cut Tape (CT)
18-V26MLA0603NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V26MLA0603NT
Description
VARISTOR 34.5V 30A 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34.5 V 30 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
38 V
Current - Surge
30 A
Series
Energy
0.1J
Capacitance @ Frequency
110 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Varistor Voltage (Min)
31 V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
34.5 V