CGHV31500F
DigiKey Part Number
1465-CGHV31500F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGHV31500F
Description
RF MOSFET HEMT 50V 440217
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 500 mA 2.7GHz ~ 3.1GHz 13.5dB 500W 440217
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Current Rating (Amps)
24A
Series
Current - Test
500 mA
Packaging
Tray
Power - Output
500W
Part Status
Active
Voltage - Rated
125 V
Technology
HEMT
Package / Case
440217
Frequency
2.7GHz ~ 3.1GHz