MASW-011199-TR0500
DigiKey Part Number
1465-MASW-011199-TR0500TR-ND - Tape & Reel (TR)
1465-MASW-011199-TR0500CT-ND - Cut Tape (CT)
1465-MASW-011199-TR0500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASW-011199-TR0500
Description
IC RF SWITCH SP4T 44GHZ 22QFN
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC ISM SP4T 50Ohm 22-QFN (3x3)
Category
P1dB
28.5dBm
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
IIP3
51dBm
Digi-Reel®
Features
DC Blocked
Impedance
50Ohm
RF Type
ISM
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Topology
Reflective
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Circuit
SP4T
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
0Hz ~ 44GHz
Package / Case
22-VFQFN Exposed Pad
Isolation
34dB
Supplier Device Package
22-QFN (3x3)
Insertion Loss
2.6dB
Base Product Number
Test Frequency
44GHz