FL1P-22NA-1-G24V
DigiKey Part Number
458-1953-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1P-22NA-1-G24V
Description
LED PNL IND GREEN 29MM SRW TER
Detailed Description
LED Panel Indicator Green 60° 24V 20mA Screw Terminal
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Lens Size
29.00mm Dia
Millicandela Rating
8000 ~ 10000mcd
Lamp Color
Green
Viewing Angle
60°
Lens Color
Green
Voltage
24V