FL1P-22NA-1-Y110V
DigiKey Part Number
458-1957-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1P-22NA-1-Y110V
Description
LED PNL IND YELLOW 29MM SRW TER
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow 35° 110V 20mA Screw Terminal
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Lens Size
29.00mm Dia
Millicandela Rating
1000 ~ 1500mcd
Lamp Color
Yellow
Viewing Angle
35°
Lens Color
Yellow
Voltage
110V