MS338-10S
DigiKey Part Number
2333-MS338-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS338-10S
Description
RF SHIELD 1.193"X1.331" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 1.193" (30.30mm) X 1.331" (33.80mm) Non-Vented Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS338-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.130" (3.30mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.331" (33.80mm)
Series
Width - Overall
1.193" (30.30mm)