SMLJ28A-TP
DigiKey Part Number
1505-SMLJ28A-TPTR-CHP - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ28A-TP
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 66A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V