GST160A15-R7B
DigiKey Part Number
1866-2045-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GST160A15-R7B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 144W
Detailed Description
15V 144 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
GST160A15-R7B Models
Category
Power (Watts)
144 W
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
47.2" (1.20m)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.89" L x 2.83" W x 1.38" H (175.0mm x 72.0mm x 35.0mm)
Voltage - Output
15V
Current - Output (Max)
9.6A