GST220A24-R7B
DigiKey Part Number
1866-2085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GST220A24-R7B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 221W
Detailed Description
24V 221 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GST220A24-R7B Models
Category
Power (Watts)
221 W
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
39.4" (1.00m)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
8.27" L x 3.35" W x 1.81" H (210.0mm x 85.0mm x 46.0mm)
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
9.2A