1SS09-15.0
DigiKey Part Number
679-3741-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1SS09-15.0
Description
CAP SOLID COLOR BLACK 15MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Tactile Switch Cap Black Snap Fit
Category
Color
Black
Manufacturer
MEC Switches
Illumination
Non-Illuminated
Series
For Use With/Related Products
Multimec® Series
Packaging
Bulk
Mounting Type
Snap Fit
Part Status
Active
Size
6.50mm Dia x 15.00mm H