5KP13CAE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 1 469
Littelfuse Inc.
21.5V Clamp 233A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP13CAE3/TR13
DigiKey Part Number
5KP13CAE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP13CAE3/TR13
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
233A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V