DSC1203CA3-100M0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1203CA3-100M0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1203CA3-100M0000T
Description
MEMS OSC XO LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-VDFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DSC1203CA3-100M0000T Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
32mA (Typ)
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)