PIC18F05Q41T-I/ST
DigiKey Part Number
150-PIC18F05Q41T-I/STTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC18F05Q41T-I/STCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC18F05Q41T-I/STDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F05Q41T-I/ST
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 14TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 32KB (32K x 8) FLASH 14-TSSOP
EDA/CAD Models
PIC18F05Q41T-I/ST Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz
Supplier Device Package
14-TSSOP
Package / Case
14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)