PIC18F4620T-I/ML
DigiKey Part Number
PIC18F4620T-I/MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC18F4620T-I/MLCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC18F4620T-I/MLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F4620T-I/ML
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 64KB (32K x 16) FLASH 44-QFN (8x8)
EDA/CAD Models
PIC18F4620T-I/ML Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
3.8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.2V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 13x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
40MHz