SST26VF064BT-104I/MN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SST26VF064BT-104I/MN |
Description | IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8WDFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | FLASH Memory IC 64Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-WDFN (6x8) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SST26VF064BT-104I/MN Models |
Category | Memory Organization 8M x 8 |
Mfr | Memory Interface SPI - Quad I/O |
Series | Clock Frequency 104 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Write Cycle Time - Word, Page 1.5ms |
Part Status Active | Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Not Verified | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |