SST26VF064BT-104V/SM
DigiKey Part Number
150-SST26VF064BT-104V/SMTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-SST26VF064BT-104V/SMCT-ND - Cut Tape (CT)
150-SST26VF064BT-104V/SMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST26VF064BT-104V/SM
Description
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8SOIJ
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 64Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-SOIJ
Category
Memory Organization
8M x 8
Mfr
Memory Interface
SPI - Quad I/O
Series
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
1.5ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)