ABF-7R75G+
DigiKey Part Number
3157-ABF-7R75G+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-ABF-7R75G+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-ABF-7R75G+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABF-7R75G+
Description
RF FILTER BAND PASS 7.75GHZ 3SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.75GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 2.9GHz Bandwidth 2.5dB 3-SMD Module
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2.5dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
3-SMD Module
Part Status
Active
Size / Dimension
0.320" L x 0.220" W (8.13mm x 5.59mm)
Frequency
7.75GHz Center
Height (Max)
0.090" (2.29mm)
Bandwidth
2.9GHz