BFCN-1690+
DigiKey Part Number
3157-BFCN-1690+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCN-1690+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCN-1690+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCN-1690+
Description
CER FILTER 1.69GHZ BAND PASS
Detailed Description
1.69GHz Center Band Pass Ceramic Filter 240 MHz 50Ohm 6-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
5dB
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
1.69GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.042" (1.07mm)
Bandwidth
240 MHz