CBP4-A3R5G+
DigiKey Part Number
3157-CBP4-A3R5G+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-CBP4-A3R5G+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-CBP4-A3R5G+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBP4-A3R5G+
Description
CERAMIC BPF, 3450-3550 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.5GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 2.2dB 11-SMD Module
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2.2dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
11-SMD Module
Frequency
3.5GHz Center
Size / Dimension
0.750" L x 0.551" W (19.05mm x 14.00mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.225" (5.71mm)