VBFZ-3590-S+
DigiKey Part Number
3157-VBFZ-3590-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VBFZ-3590-S+
Description
RF FILT BAND PASS 3.59GHZ INLINE
Detailed Description
3.59GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.3GHz Bandwidth 2.4dB Inline, SMA Connection, F and M
Category
Bandwidth
1.3GHz
Insertion Loss
2.4dB
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Frequency
3.59GHz Center
Size / Dimension
0.410" Dia x 0.410" L (10.41mm x 10.41mm)