0008500113-10-B2-D
DigiKey Part Number
0008500113-10-B2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-10-B2-D
Description
10" PRE-CRIMP A2016 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Black
Contact End
Socket to Socket
Length
10.0" (254.0mm)
Additional Resources
In-Stock: 183
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2016 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016 BROWN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016 GREEN
10" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
In-Stock: 1
10" PRE-CRIMP A2016 RED
In-Stock: 62
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 BLACK
3" PRE-CRIMP A2016 BLACK
4" PRE-CRIMP A2016 BLACK
5" PRE-CRIMP A2016 BLACK
6" PRE-CRIMP A2016 BLACK