0008500113-10-G4
DigiKey Part Number
0008500113-10-G4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-10-G4
Description
10" PRE-CRIMP A2015 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2015 BLACK
In-Stock: 186
10" PRE-CRIMP A2015 BLUE
In-Stock: 536
10" PRE-CRIMP A2015 BROWN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2015 RED
In-Stock: 325
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015 GREEN
In-Stock: 271
3" PRE-CRIMP A2015 GREEN
4" PRE-CRIMP A2015 GREEN
5" PRE-CRIMP A2015 GREEN
6" PRE-CRIMP A2015 GREEN