0039000038-12-N4
DigiKey Part Number
0039000038-12-N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-N4
Description
12" PRE-CRIMP A2015 BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Brown
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2015 BLACK
In-Stock: 149
12" PRE-CRIMP A2015 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015 GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2015 RED
In-Stock: 161
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015 BROWN
3" PRE-CRIMP A2015 BROWN
4" PRE-CRIMP A2015 BROWN
5" PRE-CRIMP A2015 BROWN
6" PRE-CRIMP A2015 BROWN