0039000038-12-R0
DigiKey Part Number
0039000038-12-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-R0
Description
12" PRE-CRIMP A2040 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 382
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 78
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 321
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
In-Stock: 404
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
In-Stock: 260
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 RED
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2040 RED
4" PRE-CRIMP A2040 RED
5" PRE-CRIMP A2040 RED
6" PRE-CRIMP A2040 RED