0039000038-12-Y2-D
DigiKey Part Number
0039000038-12-Y2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-Y2-D
Description
12" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Yellow
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016 BLACK
In-Stock: 27
12" PRE-CRIMP A2016 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016 GREEN
In-Stock: 381
12" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
3" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
4" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
5" PRE-CRIMP A2016 YELLOW
6" PRE-CRIMP A2016 YELLOW