0430300002-12-R2
DigiKey Part Number
0430300002-12-R2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-12-R2
Description
12" PRE-CRIMP A2016R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Red
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 560
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 180
12" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 270
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016R RED
3" PRE-CRIMP A2016R RED
4" PRE-CRIMP A2016R RED
5" PRE-CRIMP A2016R RED
6" PRE-CRIMP A2016R RED