0430300003-12-V4
DigiKey Part Number
0430300003-12-V4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-12-V4
Description
12" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Gold
Series
Color
Violet
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2015A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015B BLACK
In-Stock: 369
12" PRE-CRIMP A2015G GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2015L BLUE
12" PRE-CRIMP A2015N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
3" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
4" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
5" PRE-CRIMP A2015V VIOLET
6" PRE-CRIMP A2015V VIOLET