0430300038-03-L9-D
DigiKey Part Number
0430300038-03-L9-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300038-03-L9-D
Description
3" PRE-CRIMP A1857/19 BL001 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 18 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Blue
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
3.00" (76.20mm)