0430300038-10-A9
DigiKey Part Number
0430300038-10-A9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300038-10-A9
Description
10" PRE-CRIMP A1857/19 OR001 ORA
Customer Reference
Detailed Description
Orange 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
10.0" (254.0mm)