0430300040-12-B9
DigiKey Part Number
0430300040-12-B9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300040-12-B9
Description
12" PRE-CRIMP A1857/19 BK001 BLA
Customer Reference
Detailed Description
Black 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Color
Black
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)