0500588000-12-B8
DigiKey Part Number
0500588000-12-B8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-12-B8
Description
12" PRE-CRIMP 1852 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Black
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 510
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 198
12" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
12" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 20
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BLACK
3" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 340
4" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 770
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
6" PRE-CRIMP 1852 BLACK