0500798000-05-G6
DigiKey Part Number
0500798000-05-G6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-05-G6
Description
5" PRE-CRIMP 1853 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Color
Green
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
5.00" (127.00mm)
Alternate Color
5" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 62
5" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
5" PRE-CRIMP 1853 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 GREEN
3" PRE-CRIMP 1853 GREEN
4" PRE-CRIMP 1853 GREEN
6" PRE-CRIMP 1853 GREEN
In-Stock: 230
8" PRE-CRIMP 1853 GREEN