0500798000-08-L6
DigiKey Part Number
0500798000-08-L6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-08-L6
Description
8" PRE-CRIMP 1853 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 8.00" (203.20mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Color
Blue
Length
8.00" (203.20mm)
Additional Resources
In-Stock: 935
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
8" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 40
8" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 239
8" PRE-CRIMP 1853 GREEN
In-Stock: 320
8" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
In-Stock: 450
8" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 920
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 589
4" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1853 BLUE
6" PRE-CRIMP 1853 BLUE