0500798000-12-N6
DigiKey Part Number
0500798000-12-N6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-12-N6
Description
12" PRE-CRIMP 1853 BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Brown
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
35.4µin (0.90µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 230
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 368
12" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 644
12" PRE-CRIMP 1853 GREEN
In-Stock: 110
12" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
In-Stock: 100
12" PRE-CRIMP 1853 RED
In-Stock: 890
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 0
4" PRE-CRIMP 1853 BROWN
5" PRE-CRIMP 1853 BROWN
6" PRE-CRIMP 1853 BROWN