0500798000-12-W8
DigiKey Part Number
0500798000-12-W8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-12-W8
Description
12" PRE-CRIMP 1852 WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
White
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 10
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 BROWN
12" PRE-CRIMP 1852 GREEN
12" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 WHITE
3" PRE-CRIMP 1852 WHITE
4" PRE-CRIMP 1852 WHITE
In-Stock: 1
5" PRE-CRIMP 1852 WHITE
6" PRE-CRIMP 1852 WHITE