LI75-20B12R2S
DigiKey Part Number
2725-LI75-20B12R2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI75-20B12R2S
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 76W
Customer Reference
Detailed Description
AC or DC DIN Rail Power Supply 1 Output 12V 6.3A
Category
Current - Output (Max)
6.3A
Manufacturer
Mornsun America, LLC
Power (Watts)
76W
Series
Voltage - Isolation
4 kV
Packaging
Box
Applications
ITE (Commercial), Laboratory
Part Status
Not For New Designs
Efficiency
86%
Input Type
AC or DC
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs
1
Features
Adjustable Output, Universal Input
AC Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.45" L x 1.26" W x 4.92" H (87.5mm x 32.0mm x 125.0mm)
DC Voltage - Input (Min)
120V
Approval Agency
CE, cULus, cURus, UKCA
DC Voltage - Input (Max)
370V
Standard Number
61010-1; 62368-1
Voltage - Output 1
12V